Gümüş Suyu Nedir?Gümüş Suyu Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse gümüş suyu, gümüş parçacıklarının saf su içerisinde homojen olarak dağılmış halidir. Çözülen gümüş partikülleri aynı elektrik yüküne sahip oldukları için birbirini iterler. Bu sayede çözücü içerisinde tamamen homojen olarak dağılmış olur. Gümüş partiküllerinin aynı elektrik yüküne sahip olup birbirini itmesi ve homojen olarak dağılması, vücutta yığılma yapmamasına olanak sağlar.

Aytorus gümüş suyu ürünlerimizde kullanılan gümüş 999.9 saflıkta olup steril distile su içerisinde tek otom formunda üretilmektedir. Gümüş Nano partikül. 1 nanometre, 0.000000008 metreye eşdeğerdir. Bu formda üretilen gümüş ve altın suyu ürünleri ppm değil ppb yapıda olmaktadır ve TDS cihazı veya ppm ölçer gibi cihazlarla içerisindeki altın veya gümüş oranını ölçülemez.

Gümüş Suyu ÜretimiGümüş Suyu Üretimi

1. Kolloidal gümüş suları herkesin evinde yapabileceği kadar kolay bir sistem üzerinden üretim yapılabilir. İnsan ve hayvan sağlığında kullanılabilir. Ancak kolloidal gümüş suları yapısı itibariyle standart boyutlarda değildir. Bu nedenle belirli miktarı hücre çeperinden girebilecek boyuttadır.

 

2. Nano gümüş suları özel bir cihazla elektro patlatma yöntemi ile çok yüksek elektrik voltajı ve yine yüksek amperler ile patlatılarak distile (saf su) içerisine nano partiküller halinde dağılması sağlanır standart nano boyutlarda olduğu için su içerisindeki gümüşün tamamı hücre çeperinden girer ve tümü işlevini aktif olarak yerine getirir. Nano gümüş suyu difüzyon ile deriden girebilecek boyuttadır.

 

3.Gümüş nitrat sadece yüzey dezenfektasyonu ve tarım alanlarında kullanılır. Kesinlikle insan sağlığı için kullanılmaz…

Gümüş Suyu TarihiGümüş Suyu Tarihi

✓ Yunanlılar, suyu ve diğer sıvıları temiz tutmak için gümüşten yapılmış kaseler kullandılar.

✓ Romalılar, şaraplarını taze tutmak için gümüş kaplarda sakladılar.

✓ Antibiyotiklerden önce, gümüş çevresinde hastalık yapan mikropların yaşayamayacağı biliniyordu. Bu yüzden gümüş genellikle bulaşıklarda, içme kaplarında ve yemek kaplarında kullanılırdı.

✓ Orta Çağ boyunca insanlar, zenginleri vebadan koruyanın gümüş eşya olduğuna inanıyorlardı.

✓ Avustralyalı yerleşimciler su depolarında bozulmayı önlemek için gümüş eşyalar kullandılar.

✓ İlk Amerikalı yerleşimciler bakteri ve algleri uzak tutmak için su sürahilerine gümüş paralar yerleştirdiler.

✓ 1800’lerin başında doktorlar cerrahi yaralarda gümüş dikişler kullandılar.

✓ 1. Dünya Savaşı sırasında, savaş yaralarında enfeksiyonla mücadele etmek için gümüş yaprak kullanıldı

Nano Gümüş Suyu Nasıl Üretilir?Nano Gümüş Suyu Nasıl Üretilir?

20 litrelik medikal kullanım amaçlı ve içerisinde bulunan suyu yüksek döndürme kuvveti sağlayan motoru ve suyun oksijen oranını yükseltmek için filtreli hava motoru bulanan bir su tankı kullanılmalıdır. 999.9 Saflıkta 100 gramlık külçe gümüşü 0,40 mm tel formuna getirilerek çok yüksek voltajla saf distile su içerisinde patlatma yöntemiyle monoatomik nano boyutlarda 90, 180 ve 360 ppm değerinde üretilmektedir. 24 saat dinlenmede kalan gümüş suyu filtre cihazından geçirilerek ambalajlama  ve etiketlenme işlemleri tamamlanır.

 

Monoatomik boyurlarda üretimi gerçekleşen gümüş suyu boyun, koltuk altı, ve bikini bölgelerin’de bulunan lenf bezlerinden kolayca difüzyon yöntemi ile vücuda alınır. Lenf bezleri vücudun her bölgesine yayılmış olan lenfatik sistem adlı bağışıklık sisteminin bir parçasıdır. Monoatomik gümüş suyu antibakteriyel özelliği sayesinde lenf sistemiyle vücudumuzu hasta eden mikroorganizmalara karşı tam koruma sağlar. Aynı zamanda ikinci bağışıklık sistemi görevi sağlayıp savunma sistemi oluşturur. Üretmiş olduğumuz Gümüş Suyu Monoatomik tek atom formunda 90, 180, ve 360 ppm değerindedir.